Peeling węglowy


Kosmetologia daje bardzo wiele sposobów na oczyszczenie skóry przetłuszczającej się oraz problematycznej. Jednym z tych sposobów jest peeling węglowy.

Czym jest peeling węglowy?

Peeling węglowy jest zabiegiem, dotyczącym naskórka. Wykonuje się go za pomocą lasera oraz żelu na bazie dwutlenku węgla. Peeling węglowy powoduje produkcje kolagenu, dzięki czemu odmładza skórę. Działa on ponadto oczyszczająco, wyrównuje koloryt oraz wygładza skórę.

Jak wygląda peeling węglowy?

Przed wykonaniem zabiegu, konieczne jest zmycie makijażu oraz dokładne oczyszczenie skóry. Po tym, wciera się w skórę emulsję węglową i pozostawia na 10 do 15 minut, podczas których dochodzi do wchłaniania węgla aktywnego. Po tym czasie wykorzystuje się specjalny laser, który wytwarza odpowiednią wiązkę światła. Nie trwa to długo, a sam zabieg nie przynosi bólu, można odczuwać jedynie delikatne szczypanie. Zaleca się wykonanie kilku takich sesji.

Dla kogo przeznaczony jest peeling węglowy?

Przede wszystkim dla osób, które zmagają się z problematyczną cerą – przetłuszczającą się, skłonną do niedoskonałości, przebarwień oraz posiadającą rozszerzone pory. Peeling węglowy doskonale sprawdzi się również dla osób, które spostrzegą pierwsze znaki starzenia bądź drobne zmarszczki mimiczne.

Peeling węglowy – jakie daje efekty?

Przede wszystkim, peeling węglowy (jak to peeling) złuszcza naskórek. Daje więc efekt wygładzenia, zmniejsza widoczność przebarwień oraz usuwa zanieczyszczenia. Dzięki pobudzaniu do produkcji kolagenu, skóra staje się odmłodzona, bardziej jędrna oraz bardziej odporna na starzenie się. Pomoże ona również w przypadku osób, które zmagają się z przetłuszczaniem skóry, ponieważ peeling węglowy ogranicza łojotok. Ów zabieg zmniejszy również widoczność porów oraz rozjaśni skórę.

Peeling węglowy – przeciwwskazania

Ów zabieg odradzany jest osobom, które zmagają się z cukrzycą, łuszczycą, chorobami nowotworowymi oraz bardzo wrażliwą skóra. Należy się wstrzymać, będąc w okresie laktacji, jeżeli odbywa się chemioterapię i radioterapię bądź będąc w ciąży.

Zapraszamy: izabelacytrowska.pl