Okna aluminiowe


Okna to podstawowy element konstrukcyjny każdej budowli. Ich głównym zadaniem jest zamknięcie dziur w ścianach lub w dachu oraz zapewnienie odpowiedniego oświetlenia i wentylacji pomieszczeń. Materiały, z których są wykonane to przede wszystkim: drewno, PCV i metal – stal lub aluminium. Elementami wchodzącymi w skład okna są: ościeżnica, skrzydła okienne i wypełnienie ramy, którym jest najczęściej tafla szkła. Dodatkowym elementem uzupełniającym okno jest parapet, który spełnia funkcję estetyczną. Parapety wewnętrzne wykonywane są z drewna, kamienia czy konglomeratów. Natomiast zewnętrzne robione są z blach lub PCV.  

Według badań Warszawskiego Centrum Analiz Branżowych zdecydowana większość polskich inwestorów decyduje się na ramy wykonane z tworzywa sztucznego. Niewielka ilość, bo aż 17% wybiera okna wykonane z drewna, a znikomy procent kupuje okna aluminiowe. Wynika to z wyjątkowo niskiej ceny.

Na terenie wielkopolski największa sprzedaż okien zarejestrowana jest w Poznaniu. Jeśli mieszkamy w okolicach możemy w kartę przeglądarki internetowej wpisać interesujący nas typ okien, na przykład: okna aluminiowe Poznań, okna PCV Poznań czy okna drewniane Poznań. Hasła te pozwolą od razu przekierować nas na strony ofertowe dostosowane do naszych potrzeb.

Polecane: https://poznan-okna.pl/