Kurtyny antystatyczne dla każdego


Kurtyny PCV znajdują zastosowanie w bardzo wielu miejscach. Jako że ich produkcja jest stosunkowo tania i łatwa, nie brakuje firm, które zajmują się tym zadaniem, a następnie sprzedają kurtyny do klientów z całej Polski. Jednakże kurtyny PCV mogą być specjalnie przystosowane do użycia w wybranych miejscach. Wśród tych kurtyn, które są produkowane z myślą o konkretnym użyciu, są kurtyny antystatyczne.
Jak działają kurtyny antystatyczne? Otóż są to kurtyny PCV, które dodatkowo nie gromadzą ładunków elektrostatycznych. Ich antystatyczne właściwości to wynik użycia związków, które są nakładane na powierzchnie takich kurtyn. Związki te to antystatyki i uniemożliwiają one gromadzenie ładunków. Dzięki temu wszystkie pasy PCV w kurtynie uzyskają taką właściwość.
Należy także pamiętać, że kurtyny antystatyczne, podobnie jak inne rodzaje kurtyn PCV, zapewniają także możliwość oddzielenia poszczególnych części pomieszczenia od siebie. Blokują także dużo hałasu i pozwalają na zatrzymanie ciepła. Ich konstrukcja zapewnia, że przechodzenie między jedną częścią pomieszczenia, a drugą nie jest w żaden sposób utrudnione. Stanowią one zatem bardzo praktyczne rozwiązanie na wiele problemów.
Kurtyny antystatyczne są przydatne zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak laboratoria, serwerownie, kopalnie. Są to miejsce, gdzie nie brakuje obiektów wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne. Odpowiednio zastosowana kurtyna tego typu jest uziemiona, dzięki czemu jej właściwości antystatyczne są gwarantowane. Podobnie jak inne kurtyny PCV, kurtyny antystatyczne są tworzone przez pasy o różnych wymiarach. Dzięki temu każdy można znaleźć kurtynę odpowiednią do danego pomieszczenia. Cena za taki zakup zależy oczywiście od tego, z oferty którego producenta ktoś pragnie skorzystać. Ostatecznie jednak nie jest to bardzo drogi zakup, który mimo to pełni bardzo ważną rolę w zagwarantowaniu bezpieczeństwa dla wielu osób, zwłaszcza pracowników. Zatem kurtyny antystatyczne to inwestycja na której na pewno nie warto oszczędzać.

Sprawdź jeszcze: https://izolacyjnie.pl/